Czy Twoja podłoga wymaga renowacji? Czy chcesz położyć drewnianą podłogę i może się wahasz? A może szukasz profesjonalnego środka do mycia lub konserwacji podłogi drewnianej? Może chciałbyś ofertę?

Napisz, zadzwoń pomożemy Tobie wybrać najlepsze rozwiązanie, podłogę, która będzie ozdobą Twojego domu oraz pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Kiedy poddać renowacji podłogę drewnianą?

Najczęstszym powodem zmuszającym nas do wykonania prac renowacyjnych związanych z podłogą drewnianą jest niewątpliwie jej zalewanie. Czynnik ten spowodowany może być zarówno przez naszą nieuwagę (np. przewracając wiadro z wodą) bądź też nieszczelność przewodów instalacyjnych znajdujących się zarówno w ścianach, jak i tych, które połączone są ze sprzętami AGD lub grzejnikami centralnego ogrzewania. Może być to dla nas niemały problem, ponieważ obecność wody na powierzchni drewnianej może doprowadzić do wielu nieodwracalnych szkód takich jak odkształcenia tzw. „łódkowanie” lub po prostu odspajanie się poszczególnych elementów od podłoża.

W takich przypadkach proces renowacji należy przede wszystkim rozpocząć od dokładnego osuszenia całej powierzchni, zarówno jeżeli chodzi o warstwę zewnętrzną, jak i tą znajdującą się pod powierzchnią parkietu. W następnej kolejności powinniśmy zająć się usunięciem mocno zniszczonych klepek oraz wymianą ich na całkowicie nowe. Kiedy już wykonany tę czynność, możemy przejść do cyklinowania podłogi drewnianej w celu dokładnego jej oczyszczenia. Kolejnym krokiem w kierunku odnowienia powierzchni podłogi jest najczęściej użycie specjalnej szpachli, którą miesza się z pyłem drzewnym pozyskanym podczas szlifowania z tej podłogi, a którą stosujemy do wypełnienia powstałych szczelin. Następnie nakładamy lakier bądź olej bezbarwny lub w wybranym, dostępnym kolorze np. Olej Overmat czy lakier Irsa, aby nasza drewniana podłoga odzyskała swój dawny blask.

Innego rodzaju zniszczenia

Podłoga drewniana wymaga zastosowania procesów renowacyjnych również w przypadkach niezwiązanych z zalaniem. Często bowiem dochodzi do sytuacji, w których nasza podłoga posiada dużo rys i uszkodzeń spowodowanych jej codziennym użytkowaniem. Podłogę drewnianą warto poddać również renowacji w momencie pojawienia się na jej powierzchni trudnych do usunięcia plam. W przypadku podłogi zabezpieczonej lakierem renowacja w większości przypadków będzie wymagała cyklinowania i ponownego lakierowania lakierem np. Irsa lub zabezpieczenia olejem np. Overmat.

Natomiast podłoga zabezpieczona olejem najczęściej nie wymaga cyklinowania. Renowacja polega na gruntownym myciu płynem do podłóg drewnianych olejowanych, a następnie nakładany jest olej konserwujący. W przypadku, gdy nasza podłoga zacznie w znacznym stopniu tracić swoją „świeżość”, warto zastanowić się nad zastosowaniem specjalnych preparatów pielęgnacyjnych.

Moje punkty