Czy Twoja podłoga wymaga renowacji? Czy chcesz położyć drewnianą podłogę i może się wahasz? A może szukasz profesjonalnego środka do mycia lub konserwacji podłogi drewnianej? Może chciałbyś ofertę?

Napisz, zadzwoń pomożemy Tobie wybrać najlepsze rozwiązanie, podłogę, która będzie ozdobą Twojego domu oraz pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Środki do konserwacji podłóg drewnianych

Zapytaj o ofertę
Aby drewniana podłoga czy parkiet mógł być użytkowany wiele lat i nie stracił swojego pięknego wyglądu, warto stosować regularnie profesjonalne środki do konserwacji podłóg. Wśród preparatów do podłóg drewnianych znajdziemy środki czyszczące, preparaty pielęgnacyjne i pielęgnacyjno-czyszczące, jak:
  •  olej konserwujący do podłóg drewnianych,
  •  płyn do mycia podłóg drewnianych olejowanych,
  •  lakier do parkietu renomowanej firmy Irsa.  Należy pamiętać, że używanie nieodpowiednich środków konserwujących czy pielęgnujących do podłóg może doprowadzić do zmatowienia powierzchni lub zszarzenia drewna. Oferowane przez nas środki Floorservice by Overmat i Irsa gwarantują najwyższe wymogi w zakresie jakości, które sami przed sobą stawiamy.

Oleje konserwujące

Do utrzymania podłogi drewnianej w jak najlepszym stanie warto zaimpregnować ją od czasu do czasu olejem konserwującym do podłóg drewnianych marki Overmat. Olej konserwujący do podłóg drewnianych powinien być nanoszony cienką warstwą i w sposób równomierny. W naszym sklepie  dostępne są oleje konserwujące do podłóg zabezpieczonych olejem, olejem białym oraz podłóg wędzonych zabezpieczonych olejem. Olej konserwujący do podłóg drewnianych powinien zostać dobrany w optymalny sposób, tak, by w pełni oddać wszystkie walory parkietu. Chętnie pomożemy w doborze produktu.
Możliwe jest też nałożenie oleju na parkiet celem zmiany jego koloru. Przedstawione wzorniki pokazują możliwości koloryzowania drewna dębowego nie tracąc jego naturalnych cech. Są to oleje najwyższej jakości zawierające krzem, które na długo chronią użytkowaną podłogę.

Wzornik I

Olej jednoskladnikowy – proces oksydacji (schnięcia) około 2-3 tygodni.

Wzornik II

Olej dwuskładnikowy – proces schnięcia jest krótszy i można użytkować podłogę po 24 h.

Lakiery do parkietu

Najpopularniejszy sposób konserwacji parkietu to z pewnością nakładanie lakieru. Lakierowanie parkietu najlepiej przeprowadzić, gdy podłoga zaczyna matowieć, a na jej powierzchni pojawiają się rysy i przetarcia. Przed nałożeniem lakieru do parkietu warto dokładnie wyczyścić parkiet w celu uzyskania lepszych efektów. Lakier do parkietu Irsa, dostępny w naszej ofercie, chroni podłogi drewniane przed uszkodzeniami mechanicznymi, ścieraniem i działaniem promieni UV. Dzięki wyborowi wykończeń (półmat, wysoki połysk, ultramat) lakier do parkietu Irsa może też wpłynąć na wygląd parkietu drewnianego. Oferujemy lakiery podkładowe i nawierzchniowe do normalnie i mocno obciążonych podłóg drewnianych.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapytaj o ofertę
Moje punkty