Tarasy

Tarasy są naturalnym przedłużeniem wnętrza domu, czyli pełnią funkcję podobną do balkonu, są jednak od niego dużo większe. Taras stanowi idealne miejsce do spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. Ta wyjątkowa przestrzeń otwarta sprawi, że wypoczynek na tarasie stanie się jednym z Twoich ulubionych zajęć. Taras sprawdzi się też jako jadalnia na świeżym powietrzu. Warto zadbać o zadaszenie tarasu i odpowiednią aranżację, dzięki której taras będzie wyglądał przepięknie. W naszej ofercie mamy deski tarasowe drewniane i deski tarasowe kompozytowe.

Deska tarasowa drewniana

Deska tarasowa drewniana nie traci na popularności. Nikogo nie powinno to dziwić: drewno jest przytulne, ma w sobie elegancję i ponadczasowy urok. Do drewnianego parkietu bez trudu można dobrać meble ogrodowe i różne elementy dekoracyjne. Interesuje Cię drewniany taras? Podpowiemy Ci, jak dbać o drewniany taras i z jakich materiałów najlepiej go wykonać, aby był jednocześnie funkcjonalny i estetyczny.
Najpiękniejsze są tarasy drewniane, jednak wymagają one odpowiedniej konserwacji. W naszej ofercie sprzedażowej mamy produkty do czyszczenia i pielęgnacji tarasów drewnianych, m.in. olej do drewnianej deski tarasowej. Do podstawowych czynności pielęgnacyjnych należy zaliczyć regularne sprzątanie tarasu. Nie wolno zapominać o zamiataniu i odkurzaniu zgromadzonych zanieczyszczeń. Dzięki temu taras nie będzie zapuszczony i jego konserwacja będzie łatwiejsza.

Konserwacja drewnianej deski tarasowej olejami Irsa

Na pewno żaden właściciel tarasu nie chce, by deski popękały lub zszarzały. Jak temu zapobiec? Najpopularniejszy i najprostszy sposób konserwacji desek tarasowych to olejowanie. Olej do drewnianej deski tarasowej warto nakładać dwa razy w roku. Dzięki tym zabiegom taras będzie wyglądał zawsze świeżo i będzie cieszył oko przez wiele lat.
Olejowanie należy wykonać po odkurzeniu i umyciu tarasu. Do olejowania polecamy oleje do tarasów Irsa. Dysponujemy olejami do drewna tradycyjnego i egzotycznego. Olej do drewnianej deski tarasowej nie tworzy na powierzchni drewna powłoki, lecz wnika w strukturę drewna, dzięki czemu nie występuje łuszczenie. Olej marki Irsa wyrównuje kolor powierzchni tarasu i nawilża ją. Poza tym chroni drewno przed wnikaniem brudu oraz wilgoci ożywia naturalny kolor drewna.

Deski kompozytowe

Deska kompozytowa stanowi połączenie mączki drzewnej z PCV i tak samo łączy zalety obu materiałów. Dzięki obecności tworzyw sztucznych, choć deska wygląda na drewnianą, to jednak jest bardzo odporna na działanie wilgoci, wysychanie, wyginanie się czy pękanie. Deska z kompozytu jest trwała i solidna, wykazuje też znakomitą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wyróżnia ją również antypoślizgowa powierzchnia oraz łatwość pielęgnacji.
Jeśli myślisz o budowie trwałego i niewymagającego uciążliwej konserwacji tarasu, który ma służyć przez wiele lat, to zapraszamy do naszej firmy. Zaproponujemy wybór najlepszych desek tarasowych kompozytowych oraz środków do pielęgnacji tarasów.

Pielęgnacja tarasu z desek kompozytowych

Desek kompozytowych nie trzeba zabezpieczać przed działaniem czynników atmosferycznych, ale nie oznacza to, że można zapomnieć o pielęgnacji tarasu z desek kompozytowych. Jeśli chcemy, by taras zachował nienaganny wygląd przez lata, konieczne jest jego regularne czyszczenie. Warto też zakupić środek do mycia tarasowych desek kompozytowych, który dostępny jest w naszej ofercie środków konserwujących Irsa. Skutecznie usunie on plamy z oleju, węgla i inne trudne plamy i zabrudzenia.
Na zdjęciach:

  1. Teak
  2. Jasny brąz
  3. Ciemny brąz
  4. Szary
  5. Grafit

Zainspiruj się

Schowek 0
Otwórz schowek Kontynuuj zakupy