Czy Twoja podłoga wymaga renowacji? Czy chcesz położyć drewnianą podłogę i może się wahasz? A może szukasz profesjonalnego środka do mycia lub konserwacji podłogi drewnianej? Może chciałbyś ofertę?

Napisz, zadzwoń pomożemy Tobie wybrać najlepsze rozwiązanie, podłogę, która będzie ozdobą Twojego domu oraz pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Tarasy

Zapytaj o ofertę

Tarasy są naturalnym przedłużeniem wnętrza domu, czyli pełnią funkcję podobną do balkonu, są jednak od niego dużo większe. Taras stanowi idealne miejsce do spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. Ta wyjątkowa przestrzeń otwarta sprawi, że wypoczynek na tarasie stanie się jednym z Twoich ulubionych zajęć. Taras sprawdzi się też jako jadalnia na świeżym powietrzu. Warto zadbać o zadaszenie tarasu i odpowiednią aranżację, dzięki której taras będzie wyglądał przepięknie. W naszej ofercie mamy deski tarasowe drewniane i deski tarasowe kompozytowe.

Deska tarasowa drewniana

Deska tarasowa drewniana nie traci na popularności. Nikogo nie powinno to dziwić: drewno jest przytulne, ma w sobie elegancję i ponadczasowy urok. Do drewnianego parkietu bez trudu można dobrać meble ogrodowe i różne elementy dekoracyjne. Interesuje Cię drewniany taras? Podpowiemy Ci, jak dbać o drewniany taras i z jakich materiałów najlepiej go wykonać, aby był jednocześnie funkcjonalny i estetyczny.
Najpiękniejsze są tarasy drewniane, jednak wymagają one odpowiedniej konserwacji. W naszej ofercie sprzedażowej mamy produkty do czyszczenia i pielęgnacji tarasów drewnianych, m.in. olej do drewnianej deski tarasowej. Do podstawowych czynności pielęgnacyjnych należy zaliczyć regularne sprzątanie tarasu. Nie wolno zapominać o zamiataniu i odkurzaniu zgromadzonych zanieczyszczeń. Dzięki temu taras nie będzie zapuszczony i jego konserwacja będzie łatwiejsza.

Konserwacja drewnianej deski tarasowej olejami Irsa

Na pewno żaden właściciel tarasu nie chce, by deski popękały lub zszarzały. Jak temu zapobiec? Najpopularniejszy i najprostszy sposób konserwacji desek tarasowych to olejowanie. Olej do drewnianej deski tarasowej warto nakładać dwa razy w roku. Dzięki tym zabiegom taras będzie wyglądał zawsze świeżo i będzie cieszył oko przez wiele lat.
Olejowanie należy wykonać po odkurzeniu i umyciu tarasu. Do olejowania polecamy oleje do tarasów Irsa. Dysponujemy olejami do drewna tradycyjnego i egzotycznego. Olej do drewnianej deski tarasowej nie tworzy na powierzchni drewna powłoki, lecz wnika w strukturę drewna, dzięki czemu nie występuje łuszczenie. Olej marki Irsa wyrównuje kolor powierzchni tarasu i nawilża ją. Poza tym chroni drewno przed wnikaniem brudu oraz wilgoci ożywia naturalny kolor drewna.

Deski kompozytowe

Deska kompozytowa stanowi połączenie mączki drzewnej z PCV i tak samo łączy zalety obu materiałów. Dzięki obecności tworzyw sztucznych, choć deska wygląda na drewnianą, to jednak jest bardzo odporna na działanie wilgoci, wysychanie, wyginanie się czy pękanie. Deska z kompozytu jest trwała i solidna, wykazuje też znakomitą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wyróżnia ją również antypoślizgowa powierzchnia oraz łatwość pielęgnacji.
Jeśli myślisz o budowie trwałego i niewymagającego uciążliwej konserwacji tarasu, który ma służyć przez wiele lat, to zapraszamy do naszej firmy. Zaproponujemy wybór najlepszych desek tarasowych kompozytowych oraz środków do pielęgnacji tarasów.

Pielęgnacja tarasu z desek kompozytowych

Desek kompozytowych nie trzeba zabezpieczać przed działaniem czynników atmosferycznych, ale nie oznacza to, że można zapomnieć o pielęgnacji tarasu z desek kompozytowych. Jeśli chcemy, by taras zachował nienaganny wygląd przez lata, konieczne jest jego regularne czyszczenie. Warto też zakupić środek do mycia tarasowych desek kompozytowych, który dostępny jest w naszej ofercie środków konserwujących Irsa. Skutecznie usunie on plamy z oleju, węgla i inne trudne plamy i zabrudzenia.
Na zdjęciach:

  1. Teak
  2. Jasny brąz
  3. Ciemny brąz
  4. Szary
  5. Grafit

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapytaj o ofertę
Moje punkty