Podłogi drewniane

Podłogi drewniane od setek lat używane są w domach. Bez wątpienia mamy do czynienia z rozwiązaniem ponadczasowym. Wpływ na popularność drewnianej podłogi mają wpływ między innymi dobre właściwości termoizolacyjne i wyciszające, wysoka trwałość i odporność na obciążenia. Nie wolno też zapominać o uniwersalności drewnianego parkietu. Podłoga drewniana dostępna jest w licznych wzorach i rodzajach drewna, co sprawia, że będzie ona świetnym tłem dla aranżacji wnętrz w różnym stylu.

Deski podłogowe

Wybór właściwego drewna na deski podłogowe jest bardzo istotny i warto poświęcić na niego odpowiednio dużo czasu. Dzięki temu można mieć pewność, że gotowa podłoga drewniana warstwowa spełni oczekiwania i będzie się pięknie prezentować. Przykładowo deski dębowe doskonale się sprawdzą w przypadku klasycznych rozwiązań w domu. Zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie parkietu drewnianego i desek podłogowych.

Deska dębowa – klasa Natural
Naturalna barwa i struktura drewna, dopuszczalne małe zdrowe sęki.

Deska dębowa – klasa Rustikal

Bardzo urozmaicona barwa i struktura drewna, mocne zabarwienia, dopuszczalne zdrowe sęki.

Deska dębowa – klasa Country

Bardzo urozmaicona barwa i struktura drewna, mocne zabarwienia, dopuszczalne duże sęki z pęknięciami.

Deska dębowa – klasa Country Polar
Wyselekcjonowane elementy z bielem oraz jasnymi przebarwieniami.

Deska dębowa – klasa Rustikal z chodnikami po owadach
Wyselekcjonowane elementy z chodnikami po owadach.

Deska jesionowa – klasa Natural
Elementy wyselekcjonowane ze względu na jasny kolor

Deska jesionowa – klasa Natural
Kolorystyka naturalna, stonowana, małe sęki

Deska jesionowa – klasa Natural

Kolorystyka zróżnicowana, intensywne przejścia, sęki

Układanie podłóg drewnianych

Prawidłowe układanie podłóg drewnianych ma ogromne znaczenie nie tylko w kwestii wyglądu parkietu drewnianego, lecz także jego trwałości oraz funkcjonalności. Powierzając ułożenie desek podłogowych naszej firmie, możecie być pewni doskonałych efektów i pięknej podłogi drewnianej. Podłogę można układać na różne sposoby. Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem układania desek podłogowych jest tzw. cegiełka nieregularna. Deski o różnych długościach są wtedy montowane równolegle do siebie wzdłuż lub wszerz pomieszczenia tak, aby ich czoła jak najrzadziej się spotykały. Przy pracy korzystamy z odpowiedniego kleju do desek podłogowych, np. z kleju Fado do parkietu i deski podłogowej.

Jodełka francuska

Innym znanym i uznanym wzorem ułożeń podłogi drewnianej jest parkiet jodełka francuska. Parkiet ten korzysta ze wzoru, który polega na tym, że deski przycinane są na czołach pod kątem 45° lub 60° stopni. Jodełka francuska najczęściej jest wykorzystywana do wnętrz tradycyjnych, ale sprawdzi się też w przypadku wnętrz bardziej nowoczesnych.
Do układania podłóg drewnianych niezbędny będzie wysokiej jakości klej do desek podłogowych. W naszym sklepie dostępny jest klej Fado do parkietu i deski podłogowej, który gwarantuje doskonałe efekty i radość z korzystania z drewnianej podłogi. Kleje Fado to produkty sprawdzone i cieszące się niesłabnącą popularnością.

Zapytaj o ofertę