Podłogi drewniane

Podłogi drewniane od setek lat używane są w domach. Bez wątpienia mamy do czynienia z rozwiązaniem ponadczasowym. Wpływ na popularność drewnianej podłogi mają wpływ między innymi dobre właściwości termoizolacyjne i wyciszające, wysoka trwałość i odporność na obciążenia. Nie wolno też zapominać o uniwersalności drewnianego parkietu. Podłoga drewniana dostępna jest w licznych wzorach i rodzajach drewna, co sprawia, że będzie ona świetnym tłem dla aranżacji wnętrz w różnym stylu.

Deski podłogowe

Wybór właściwego drewna na deski podłogowe jest bardzo istotny i warto poświęcić na niego odpowiednio dużo czasu. Dzięki temu można mieć pewność, że gotowa podłoga drewniana warstwowa spełni oczekiwania i będzie się pięknie prezentować. Przykładowo deski dębowe doskonale się sprawdzą w przypadku klasycznych rozwiązań w domu. Zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie:

Deska dębowa – klasa Natural
Naturalna barwa i struktura drewna, dopuszczalne małe zdrowe sęki.

Deska dębowa – klasa Rustikal

Bardzo urozmaicona barwa i struktura drewna, mocne zabarwienia, dopuszczalne zdrowe sęki.

Deska dębowa – klasa Country

Bardzo urozmaicona barwa i struktura drewna, mocne zabarwienia, dopuszczalne duże sęki z pęknięciami.

Deska dębowa – klasa Country Polar
Wyselekcjonowane elementy z bielem oraz jasnymi przebarwieniami.

Deska dębowa – klasa Rustikal z chodnikami po owadach
Wyselekcjonowane elementy z chodnikami po owadach.

Deska jesionowa – klasa Natural
Elementy wyselekcjonowane ze względu na jasny kolor

Deska jesionowa – klasa Natural
Kolorystyka naturalna, stonowana, małe sęki

Deska jesionowa – klasa Natural

Kolorystyka zróżnicowana, intensywne przejścia, sęki

Układanie podłóg drewnianych

Prawidłowe układanie podłóg drewnianych ma ogromne znaczenie nie tylko w kwestii wyglądu parkietu drewnianego, lecz także jego trwałości oraz funkcjonalności. Powierzając ułożenie desek podłogowych naszej firmie, możecie być pewni doskonałych efektów i pięknej podłogi drewnianej. Podłogę można układać na różne sposoby. Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem układania desek podłogowych jest tzw. cegiełka nieregularna. Deski o różnych długościach są wtedy montowane równolegle do siebie wzdłuż lub wszerz pomieszczenia tak, aby ich czoła jak najrzadziej się spotykały.

cegielka 300x203 jodelka60 300x203 jodelka45 300x203 jodelka klasyczna 300x203

Jodełka francuska

Innym znanym i uznanym wzorem ułożeń podłogi drewnianej jest parkiet jodełka francuska. Wzór ten polega na tym, że deski przycinane są na czołach pod kątem 45° lub 60° stopni. Jodełka francuska najczęściej jest wykorzystywana do wnętrz tradycyjnych, ale sprawdzi się też w przypadku wnętrz bardziej nowoczesnych.
Do układania podłóg drewnianych niezbędny będzie wysokiej jakości klej do desek podłogowych. W naszym sklepie dostępny jest klej Fado do parkietu i deski podłogowej, który gwarantuje doskonałe efekty i radość z korzystania z drewnianej podłogi. Kleje Fado to produkty sprawdzone i cieszące się niesłabnącą popularnością.

Zapytaj o ofertę

Zainspiruj się

Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping
X