Czy Twoja podłoga wymaga renowacji? Czy chcesz położyć drewnianą podłogę i może się wahasz? A może szukasz profesjonalnego środka do mycia lub konserwacji podłogi drewnianej? Może chciałbyś ofertę?

Napisz, zadzwoń pomożemy Tobie wybrać najlepsze rozwiązanie, podłogę, która będzie ozdobą Twojego domu oraz pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Poradnik

Poznaj odpowiedzi na podstawowe pytania z zakresu czyszczenia i pielęgnacji podłóg oraz tarasów.

Aby móc utrzymać ponadczasowość podłóg drewnianych i cieszyć się nimi przez długie lata, należy właściwie je pielęgnować.

Wracające do łask drewno jest wprawdzie materiałem odpornym, mimo tego podlega naturalnym procesom starzenia. W przypadku drewnianej podłogi należy unikać mopów parowych oraz tanich środków do pielęgnacji, które mogą przynieść więcej szkód, niż korzyści. Nadmierna ilość wody oraz zawarte w środkach substancje, prawie niezauważalnie, ale stopniowo niszczą nasze piękne podłogi, które zachowałyby swój szyk, gdyby były pielęgnowane odpowiednimi substancjami i we właściwy sposób.

Mop nie powinien ociekać, a być dokładnie wyciśnięty w wodzie, zawierającej odpowiednią ilość płynu do pielęgnacji z naszego sklepu.

W swojej ofercie posiadamy środki do pielęgnacji i konserwacji drewna z najwyższej półki, a nasze doświadczenie bogate jest w przywracanie drewnianym podłogom dawnego blasku. Nie dość, że kładziemy naszym klientom zupełnie nowe podłogi w ich restauracjach, biurach i domach, to również przywracamy do dawnego wyglądu i blasku stare, drewniane parkiety.

Zajrzyj do naszego sklepu i sprawdź, które produkty do mycia najlepiej pasują do Twojej podłogi!

Głównym produktem do mycia jest Floorservice Parkettreiniger.

1. Floorservice Parkettreiniger,to środek do bieżącego czyszczenia wszystkich olejowanych podłóg drewnianych. Koncentrat rozcieńcza się z wodą, którą następnie zmywa się podłogę przy użyciu wilgotnego mopa. Można go stosować jako środek do codziennej pielęgnacji podłogi.Floor Service Parkettreiniger jest dedykowany jako środek myjący do podłóg firmy Chapel Parket.

2. Floorservice Pflegeöl, to wysokiej jakości produkt do konserwacji wszelkich powierzchni olejowanych.

Pflegeöl jest odporny na działanie wina, piwa, coli, kawy, herbaty, soków owocowych, mleka i wody, zgodnie z wymogami normy DIN 68861 1A.3. Floorservice Color Pflegeöl weiss 

4. Floorservice Color Pflegeöl Antik weiss 

1. Floorservice Parkettreiniger, to środek do bieżącego czyszczenia wszystkich olejowanych podłóg drewnianych. Koncentrat rozcieńcza się z wodą, którą następnie zmywa się podłogę przy użyciu wilgotnego mopa. Można go stosować jako środek do codziennej pielęgnacji podłogi.Floor Service Parkettreiniger jest dedykowany jako środek myjący do podłóg firmy Chapel Parket.

2. Floorservice Parkettpflege Seidenmatt, to środek pielęgnujący (regeneracyjny) do podłóg drewnianych lakierowanych (półmat)

3. Floorservice Parkettpflege Matt, to środek pielęgnujący (regeneracyjny) do podłóg drewnianych lakierowanych (mat)

4. Floorservice Parkettpolish Entferner, to środek czyszczący o silnych właściwościach. Usuwa trudne zanieczyszczenia i brud. Nadaje się do pielęgnacji podłóg drewnianych, pozostawiając warstwę odporną na wnikanie kolejnych zabrudzeń. Zmywacz do podłóg drewnianych można stosować na panelach, podłodze korkowej i parkietach. Jest wydajny oraz skuteczny w swoim działaniu.

1. Floorservice PVC Reiniger, to środek służący do mycia podłóg LVT. Chroni i pielęgnuje olejowane podłogi. Nadaje się do codziennego stosowania. Produkt usuwa wszelkie zanieczyszczenia, brud, pozostawiając powierzchnię czystą i zadbaną. Jest w formie koncentratu, dlatego wymaga rozcieńczenia z wodą, dzięki czemu jest wydajniejszy.

2. Floorservice PVC Pflege Matt, to środek pielęgnujący o właściwościach regeneracyjnych. Nadaje się do pielęgnacji do podłóg LVT, czyli luksusowych paneli winylowych. Pozostawia matowe wykończenie. Chroni i pielęgnuje podłogi, zapobiega przywieraniu brudu i ułatwia czyszczenie.

3. Floorservice PVC Pflege Entferner, to zmywacz do pielęgnacji podłóg LVT na bazie wody. Skutecznie usuwa stare warstwy środków do pielęgnacji PVC, bez uszkadzania podłogi. Posiada skoncentrowaną formułę, zatem kompleksowo chroni i pielęgnuje podłogę. Łatwy w użyciu, dlatego nadaje się do nakładania manualnego oraz przy pomocy maszyny.Środek charakteryzuje się dużą wydajnością.

1. Floorservice Terrassenöl, to wysokiej jakości olej do pielęgnacji zabezpieczenia tarasów, ogrodzeń, mebli ogrodowych i pergoli. Z pewnością nadaje się do drewna egzotycznego.Olej ten wnika głęboko w strukturę drewna i dlatego zapewnia doskonałą ochronę przed wodą i brudem. Delikatnie pachnie, nie pozostawiając lepkiego filmu na drewnie, za to daje drewnu jednolitą powierzchnię. Drewno ogrodowe zachowuje żywy ciepły wygląd, dlatego stare drewno odzyskuje swój naturalny, pierwotny blask, na który zasługuje.

Zużycie 1 litr wystarcza na 15-25 m2

2. Floorservice Teak- und Gartenmöbelöl jest wysokiej jakości olejem do zabezpieczania drewna teakowego stosowanego na zewnątrz, jak np. tarasy drewniane, schody, podłogi na balkonach, meble ogrodowe, itd.

3. Floorservice Holz-Entgrauer skutecznie czyści i usuwa szary nalot z miękkich i twardych rodzajów drewna.

4. IRSA Exotic Wood Oil jest to zewnętrzny olej ochronny o brązowym odcieniu. Chroni i uszlachetnia nowe i odnawiane, szlachetne gatunki drewna w zastosowaniach zewnętrznych. Olej poleca się do uniwersalnych zastosowań, jak podłogi tarasy, pomosty drewniane, przybudówki, meble ogrodowe, obudowy elewacji, rolety okienne, drzwi, domki działkowe, balkony, płoty, sprzęt do gier, deski profilowe. Olej chroni egzotyczne gatunki drewna (np. bangkirai, iroko, ipe, mahoń, meranti, nyatoh, robble, jarrah, belinga). Można go stosować również do takich gatunków, jak daglezja, robinia, dąb, modrzew i cedr. Zawiera trwałe, odporne na działanie warunków atmosferycznych oleje i mikropigmenty. Dzięki niemu promienie UV są skutecznie blokowane, powierzchnia staje się bardzo higroskopijna, a drewno jest chronione przed zniszczeniem. Olej minimalizuje pęknięcia pojawiające się w skutek kurczenia się drewna. Podkreśla kolor drewna, nie zmieniając znacząco odcienia. IRSA Exotic-Wood-Oil nie zawiera trujących substancji czynnych, jest nieszkodliwy pod względem biologicznym, a po wyschnięciu bezwonny.Olej IRSA Exotic Wood-Oil, olej z brązowym odcieniem do ochrony drewna egzotycznego, takiego jak np. Bangkirai, Teak, Ipe, Iroko, Mahoń, Meranti, Hyatoh, Jarrah, Bilinga, nadaje się również do drewna rodzimego takiego jak np. Modrzew i cedr.

5. IRSA Wood Oil – zewnętrzny olej ochronny do desek tarasowych, mebli ogrodowych. Dostępne kolory: biały, niebieskoszary, jasnoszary, ciepło-szary, ciemnoszary, brązowa tabaka, rdzawy, ciemnozielony, modrzew, bezbarwny

1. IRSA WPC, to środek do mycia tarasowych desek kompozytowych

Podłoga zabezpieczona olejem, to trwały i wygodny w użytkowaniu rodzaj nawierzchni. Co więcej, dbanie o jej stan nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Co za tym idzie, aby nadać wnętrzom niepowtarzalnego klimatu na wiele lat, wystarczy okresowa pielęgnacja tej podłogi.

Prostym sposobem na codzienną czystość podłogi zabezpieczonej olejem jest odkurzanie lub zamiatanie. Częstotliwość tej formy sprzątania zależy od natężenia ruchu w danym pomieszczeniu. Warto jednak pamiętać, że systematyczne odkurzanie lub zamiatanie podłogi zmniejsza ryzyko jej degradacji przez zalegający piasek lub ostre drobinki.

Kolejnym zabiegiem, pełniącym ważną funkcję w utrzymaniu podłogi olejowanej w dobrym stanie jest jej mycie. Mimo, że oferowana przez nas podłoga jest rozwiązaniem kompleksowym, wytrzymałym i dopasowanym do indywidualnych potrzeb klienta, tak jak w przypadku każdej innej posadzki należy o nią dbać. W tym celu należy postawić na specjalny środek do mycia podłóg drewnianych Floorservice Parkettreiniger. Należy wymieszać 50 ml środka z 5 litrami czystej wody, następnie podłogę czyścić za pomocą wilgotnej (dobrze wyciśniętej) szmatki. Podłogę przed ponownym użytkowaniem pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Mycie podłogi olejowanej znajdującej się w pomieszczeniach mieszkalnych należy przeprowadzić średnio raz w tygodniu.

Jednym z zabiegów pielęgnacyjnych, o którym nie należy zapominać, jest konserwacja podłogi za pomocą warstwy oleju pielęgnacyjnego Floorservice Pflegeöl. Zastosowanie tego zabiegu pozwoli na zachowanie idealnego stanu podłogi zabezpieczonej olejem. Warto pamiętać, że we wnętrzach mieszkalnych częstotliwość stosowania oleju pielęgnacyjnego zależy przede wszystkim od intensywności ich użytkowania, ale z reguły wystarczy wykonać je raz w roku, a w wielu przypadkach nawet rzadziej.Inaczej wygląda to w lokalach o dużym natężeniu ruchu, czyli sklepach, restauracjach oraz pomieszczeniach biurowych. W biurach zabieg ten warto powtarzać raz na pół roku, z kolei w miejscach publicznych warto odświeżać warstwę oleju nawet raz na 3 miesiące.

Przed rozpoczęciem procesu konserwacji podłogę należy gruntownie umyć za pomocą środka Floorservice Parkettreiniger. Powierzchnię pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Na małych powierzchniach Floorservice Pflegeöl nanosić cienko i równomiernie, zgodnie z kierunkiem słojów przy pomocy szmatki nie pozostawiającej włosków np. bawełnianej. W przypadku dużych powierzchni spryskać podłogę preparatem Floorservice Pflegeöl, a następnie wetrzeć olej konserwujący za pomocą maszyny polerującej używając grubego białego pada. 1 litr oleju do konserwacji wystarcza na ok. 70- 100 m2 powierzchni. Do podłóg zabezpieczonych olejem białym stosować Floorservice Pflegeöl weiss (biały),natomiast dla ciemniejszych odcieni Floorservice Pflegeöl naturalny. Do podłóg „postarzanych” zabezpieczonych olejem białym stosować Floorservice Pflegeöl antik (antyczny) weiss (biały)

Czas schnięcia: od 6 do 12 godzin (w zależności od temperatury otoczenia oraz wentylacji).

1. Podłoga zabezpieczona olejem oznacza przede wszystkim piękny, przytulny, naturalny wygląd,

2. Oleje, woski, podkreślają szlachetność i strukturę podłóg. Wnikają głęboko w strukturę drewna. Powierzchnia nie jest śliska i nie jest tłusta,

3. Parkiet nie „elektryzuje się” (jest antystatyczny) dzięki czemu nie przyciąga kurzu, co ułatwia utrzymanie podłogi w czystości,

4. Renowacja podłóg zabezpieczonych olejem jest bardzo prosta i zazwyczaj można to zrobić bez konieczności cyklinowania. Do tego celu zalecamy olej konserwujący Floorservice Pflegeöl,

5. Można wykonać miejscową naprawę podłogi,

6. Olejowanie nie tylko przedłuża żywotność drewnianych podłóg, ale też sprawia, że jest odporniejsza na uszkodzenia, promieniowania UV i jest znacznie piękniejsza. Olej jest przyjazny dla środowiska naturalnego,

7. Utrzymanie w czystości przy pomocy, specjalnego mydła do podłóg Floorservice Parkettreiniger.

1. wymaga konserwacji w zależności od użytkowania ale w warunkach zazwyczaj nie częściej niż raz w roku lub raz na dwa, trzy lata,

2. łatwiej przyjmuje plamy od wina, herbaty czy kawy, nie usunięte z podłogi w odpowiednim czasie.

1. Drewno po lakierowaniu zostaje przykryte warstwą lakieru, który oddziela je od otoczenia czyniąc powierzchnię gładką w dotyku i dość odporną na zabrudzenia (brud nie wnika w strukturę drewna).

2. Niestety na powierzchni lakieru powstające rysy są bardziej widoczne. Aby drobne uszkodzenia były mniej widoczne, warto wybrać deskę szczotkowaną (wtedy małe rysy i wgniecenia zdecydowanie mniej się „rzucają w oczy”) oraz lakier o mniejszym stopniu połysku IRSA Platinum-2K-Nature Feeling ekstremalnie matowy, tzw: „efekt surowego drewna” , IRSA Platinum-2K-3030 ultramat, oraz IRSA Platinum 3001 półmat. Podłogi lakierowane mogą działać statycznie („elektryzować się”), co na pewno jest przyczyną przyciągania do nich większej ilości kurzu niż do podłóg, które zostały pokryte olejem. System lakierowania uniemożliwia wykonanie miejscowej renowacji uszkodzonej podłogi (miejsce naprawy wyróżniałoby się na tle reszty pomieszczenia). Renowacja podłogi lakierowanej wiąże się więc z zeszlifowaniem i ponownym polakierowaniem całej powierzchni w danym pomieszczeniu.

1. wysoka odpornośc na zabrudzenia,

2. względnie długi czas użytkowania bez konieczności przeprowadzenia renowacji,

3. możliwość osiągnięcia efektu wizualnego,

1. Mała odporność na zarysowania,

2. „Elektryzowanie” się podłóg i przyciąganie na powierzchnię kurzu,

3. Brak możliwości miejscowej naprawy,

4. Kosztowna i czasochłonna renowacja,

5. Niektóre lakiery skleją brzegi poszczególnych elementów drewnianych co przy rozsychaniu drewna może być przyczyną pękania lakieru na krawędziach.

Szary nalot czy brud na meblach ogrodowy to zmora wielu właścicieli kochających drewno ????????
Na szczęście powstał Overmat Floorservice Holz-Entgrauer????????, który skutecznie czyści i usuwa nalot z miękkich i twardych rodzajów drewna!

Sposób użytkowania jest bardzo prosty☺️???? – przed użyciem wystarczy wstrząsnać, a następnie nanosimy cienką warstwę na drewno przy pomocy pędzelka lub szmatki. Jedynie powinniśmy uważać i nie aplikować preparatu przy świetle słonecznm ponieważ produkt może zbyt szybko wyschnąć.

Drewno należy wyszorować szczotką lub szorstką gąbką z małą ilością wody. W celu neutralizacji drewna i usunięcia zanieczyszczeń należy je starannie spłukać wodą i pozostawić
do wyschnięcia na okres 1-2 dni???? Po przeprowadzeniu tych czynności drewno staje się surowe i szorstkie. Powierzchnię należy delikatnie zmatowić, a następnie zabezpieczyć poprzez naniesienie produktów Flooservice☺️, np. olejem do mebli ogrodowych i tarasów (Floorservice Terrassen-Holzöl lub Floorservice Teak- und Gartenmöbelöl).

IRSA Aqua Cleaner 5000 – środek myjący do wszystkich powierzchni

IRSA Pflegeöl – bezbarwny olej pielęgnujący do konserwcji i ochrony podłóg drewnianych zabezpieczonych olejem

IRSA Aqua Star – jedwabiście połyskujący środek do pełnej konserwacji lub jako środek myjąco-konserwujący

IRSA Aqua Star R9 – matowy środek myjąco-konserwujący do polakierowanych i zabezpieczonych olejem lub woskiem podłóg drewnianych.Przebadany według DIN 18032 część 2 – możliwość stosowania na salach sportowych

IRSA Grundreiniger G88 – środek do gruntownego czyszczenia podłóg drewnianych oraz innych powierzchni

IRSA Pflegemilch – mleczko pielęgnacyjne do jedwabiście połyskujących podłóg zabezpieczonych olejem lub woskiem

IRSA Natura Hartwachs – twardy wosk, dający dodatkowy połysk powierzchnią zabezpieczonych olejem i woskiem

IRSA Seifenreiniger – środek na bazie mydła do mycia podłóg zabezpieczonych olejem lub woskiem pozostawiający warstwę natłuszczającą

IRSA WPC – Reiniger – środek do gruntownego czyszczenia powierzchni tarasów z WPC, poliuretanów, itp.

IRSA Exotic Wood Oil – zewnętrzny olej ochronny z brązowym odcieniem do desek tarasowych, mebli ogrodowych, itp.

IRSA Wood Oil – zewnętrzny olej ochronny do desek tarasowych, mebli ogrodowych, itp. Dostępne kolory: biały, niebieskoszary, jasnoszary, ciepło-szary, ciemnoszary, brązowa tabaka, rdzawy, ciemnozielony, modrzew, bezbarwny

Moje punkty