Środki konserwacji parkietu

Aby drewniany parkiet mógł być użytkowany wiele lat i nie stracił swojego pięknego wyglądu, warto stosować regularnie środki konserwujące parkiet. Wśród preparatów do podłóg drewnianych znajdziemy środki czyszczące, preparaty pielęgnacyjne i pielęgnacyjno-czyszczące, jak olej konserwujący do podłóg drewnianych, płyn do mycia podłóg drewnianych olejowanych czy lakier do parkietu Irsa. Należy Należy pamiętać, że używanie nieodpowiednich środków konserwujących parkiet może doprowadzić do zmatowienia powierzchni lub zszarzenia drewna. Oferowane przez nas środki Floorservice by Overmat i Irsa gwarantują doskonałe efekty.

Oleje konserwujące

Do utrzymania podłogi drewnianej w jak najlepszym stanie warto zaimpregnować ją od czasu do czasu olejem konserwującym do podłóg drewnianych marki Overmat. Olej konserwujący do podłóg drewnianych powinien być nanoszony cienką warstwą i w sposób równomierny. W naszym sklepie  dostępne są oleje konserwujące do podłóg zabezpieczonych olejem, olejem białym oraz podłóg wędzonych zabezpieczonych olejem. Olej konserwujący do podłóg drewnianych powinien zostać dobrany w optymalny sposób, tak, by w pełni oddać wszystkie walory parkietu. Chętnie pomożemy w doborze produktu.
Możliwe jest też nałożenie oleju na parkiet celem zmiany jego koloru. Przedstawione wzorniki pokazują możliwości koloryzowania drewna dębowego nie tracąc jego naturalnych cech. Są to oleje najwyższej jakości zawierające krzem, które na długo chronią użytkowaną podłogę.

Wzornik I
Olej jednoskladnikowy – proces oksydacji (schnięcia) około 2-3 tygodni.

Wzornik II
Olej dwuskładnikowy – proces schnięcia jest krótszy i można użytkować podłogę po 24 h.

 

 

 

 

Lakiery do parkietu

Najpopularniejszy sposób konserwacji parkietu to z pewnością nakładanie lakieru. Lakierowanie parkietu najlepiej przeprowadzić, gdy podłoga zaczyna matowieć, a na jej powierzchni pojawiają się rysy i przetarcia. Przed nałożeniem lakieru do parkietu warto dokładnie wyczyścić parkiet w celu uzyskania lepszych efektów. Lakier do parkietu Irsa, dostępny w naszej ofercie, chroni podłogi drewniane przed uszkodzeniami mechanicznymi, ścieraniem i działaniem promieni UV. Dzięki wyborowi wykończeń (półmat, wysoki połysk, ultramat) lakier do parkietu Irsa może też wpłynąć na wygląd parkietu drewnianego. Oferujemy lakiery podkładowe i nawierzchniowe do normalnie i mocno obciążonych podłóg drewnianych.

Zainspiruj się

Schowek 0
Otwórz schowek Kontynuuj zakupy