Czy Twoja podłoga wymaga renowacji? Czy chcesz położyć drewnianą podłogę i może się wahasz? A może szukasz profesjonalnego środka do mycia lub konserwacji podłogi drewnianej? Może chciałbyś ofertę?

Napisz, zadzwoń pomożemy Tobie wybrać najlepsze rozwiązanie, podłogę, która będzie ozdobą Twojego domu oraz pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Renowacja tarasów

Swój taras oraz drewniane meble ogrodowe możesz odświeżyć za pomocą odpowiednich środków. 
 
Najlepiej sprawdzą się preparaty profesjonalnej marki Overmat Floorservice. Zacznij od wyczyszczenia tarasu i usunięcia nalotu za pomocą intensywnego środka do czyszczenia mebli ogrodowych i tarasów drewnianych – Holz Entgrauer (https://nicowoodcare.pl/produkt/floorservice-holz-entgrauer/ Jego głównym składnikiem jest kwas szczawiowy. Litr tego preparatu wystarczy na wyczyszczenie około 10 m2 powierzchni. Pamiętaj, aby nie aplikować środka w bezpośrednim nasłonecznieniu, gdyż doprowadzi to do zbyt szybkiego wysychania. Po wchłonięciu preparatu drewno należy wyszorować szczotką lub szorstką gąbką z małą ilością wody, a następnie spłukać i pozostawić do wyschnięcia na dzień lub dwa. 
Po przeprowadzeniu tych czynności drewno stanie się surowe i szorstkie. Należy je wtedy zabezpieczyć olejem do mebli ogrodowych i tarasów.
Olej Floorservice Terrassen-Holzöl lub Teak- und Gartenmöbelöl firmy Overmat(https://nicowoodcare.pl/produkt/floorservice-terrassenol/) jest łatwy w użyciu. Wnika głęboko w drewno i dzięki zawartości naturalnych olejów – rycynowego, lnianego i drzewnego, drewno pozostanie zdrowe i elastyczne. Preparat jest bezwonny i nadaje się do zabezpieczenia wszystkich rodzajów drewna stosowanego na zewnątrz, jak np. ogrodzenia, pergole, tarasy, schody i meble ogrodowe. Przed jego użyciem powierzchnia musi być dokładnie wyczyszczona i osuszona. W zależności od chłonności drewna, należy nanieść 2-3 warstwy. 
Jeśli Twój taras zbudowany jest z egzotycznego gatunku drewna, polecamy specjalny olej do tarasów i elewacji Exotic Wood Oil firmy IRSA(https://nicowoodcare.pl/produkt/irsa-exotic-wood-oil/).
Olej Exotic Wood Oil (https://nicowoodcare.pl/produkt/irsa-exotic-wood-oil/) i uszlachetnia nowe i odnawiane szlachetne gatunki drewna w zastosowaniach zewnętrznych. Nadaje się do takich gatunków drewna, jak: bangkirai, iroko, ipe, mahoń, daglezja, dąb, modrzew i cedr. W jego skład wchodzi olej słonecznikowy, sojowy, limbowy, octowy i rzepakowy oraz żywice drzewne. Bogaty skład przyczynia się do skutecznego blokowania promieni UV. Olej akcentuje kolor drewna. Nie tworzy filmu, co zapewnia doskonałą odporność na trudne warunki użytkowe. Po jego użyciu powierzchnia zachowuje otwarte pory oraz aktywność oddechową i może być powtórnie powlekana, również częściowo. 
Warto też oddać swój taras w ręce doświadczonych profesjonalistów, którzy oprócz wiedzy posiadają odpowiedni sprzęt do przeprowadzenia renowacji Twojego tarasu. 
Renowator Janser TSM, to maszyna do renowacji i konserwacji tarasów drewnianych. Specjalnie skonstruowane szczotki w różnych ziarnistościach szlifują powierzchnię, pozostawiając bez zmian strukturę drewna. Regulowana liczba obrotów i nacisk pozwalają osiągnąć optymalny efekt czyszczenia. Możliwość zastosowania odsysacza zapewnia pracę bezpyłową. Olej aplikowany jest bezpośrednio ze zbiornika ciśnieniowego i nakładany za pomocą szczotki. Proces ten pozwala na uzyskanie powłoki bardzo zbliżonej do fabrycznie nowej. Maszyna nadaje się zarówno do zabezpieczania nowo położonych desek tarasowych jak i do czyszczenia i renowacji zabrudzonych tarasów. Janser HSM to ręczna maszyna szlifująca, która stanowi uzupełnienie dla TSM przy obróbce krawędzi i stopni. Przeznaczona do gruntownego czyszczenia, konserwacji i renowacji małych i średnich powierzchni starych tarasów drewnianych oraz do obróbki końcowej nowo położonych desek tarasowych.
Co jakiś czas nasze tarasy wymagają gruntownego odświeżenia. Na szczęście odpowiednia chemia oraz sprzęt znacznie ułatwiają pracę. 
Moje punkty