Czy Twoja podłoga wymaga renowacji? Czy chcesz położyć drewnianą podłogę i może się wahasz? A może szukasz profesjonalnego środka do mycia lub konserwacji podłogi drewnianej? Może chciałbyś ofertę?

Napisz, zadzwoń pomożemy Tobie wybrać najlepsze rozwiązanie, podłogę, która będzie ozdobą Twojego domu oraz pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Czym myć podłogę drewnianą lakierowaną i olejowaną?

Drewno w Twoim domu

Podłoga drewniana ma wiele zalet. To wyjątkowy materiał, który komponuje się harmonijnie z różnorodnymi stylami aranżacji i detalami wykończenia oraz wyposażenia wnętrz. Obok estetycznej uniwersalności, drewno jest także świetnym izolatorem. Dzięki swym naturalnym właściwościom zatrzymuje ciepło w pomieszczeniu, chroni przed hałasem, zapewnia optymalną akustykę i jest antystatyczne. By jak najdłużej zachowało wszystkie swoje walory, wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Jaka pielęgnacja do jakiego rodzaju podłogi? – zapytaj Nicowoodcare

Do wyboru mamy trzy rodzaje pokryć ochronnych desek: lakier, olej, olejowosk. Każdy z nich ma swoje atuty i wady, dlatego przy wyborze podłogi do swojego wymarzonego wnętrza warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy doradzą, jaki rodzaj powłoki wybrać, jak dbać o podłogę drewnianą lakierowaną lub na czym polega konserwacja podłogi drewnianej olejowanej.

Nicowoodcare od ponad 20 lat współpracuje z producentami chemii do podłóg drewnianych, producentami podłóg drewnianych, salonami sprzedaży, architektami i inwestorami. Tworzy także własne aranżacje, układając podłogi premium w każdym wzorze (wzór angielski, cegiełka nieregularna, drabinka, jodełka klasyczna, jodełka francuska, szachownica, plecionka). Wiedza, połączona z pasją do pięknych drewnianych aranżacji, procentuje wyborem najwyższej jakości rozwiązań dla klientów.

Sprawdź najkorzystniejsze warianty wykończenia dla swojej podłogi

4 kroki do idealnej podłogi drewnianej

Niezależnie od rodzaju powłoki zabezpieczającej deski, w bieżącej pielęgnacji drewnianej podłogi wyróżniamy cztery etapy.

Zamiatanie

W celu ochrony podłogi przed ścieraniem powodowanym wdeptywaniem w deski ziarenek piasku czy innych zanieczyszczeń z zewnątrz, polecamy także regularne zamiatanie posadzki. To prosta i dostępna forma pielęgnacji, o której warto pamiętać, by zaoszczędzić sobie kłopotów na przyszłość.

Odkurzanie

Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o podłogę drewnianą lakierowaną lub olejowaną, zacznij od systematycznego odkurzania odpowiednio dobraną końcówką odkurzacza, która nie spowoduje zarysowań. Robimy to po to, by naniesiony piasek lub inne drobiny nie wniknęły w strukturę desek i nie doprowadziły do pogorszenia jej wyglądu.

Mycie

Trzeci krok to mycie podłogi. Drewno nie przepada za wilgocią, zatem ograniczamy ilość wody oraz częstotliwość do minimum i stosujemy wyłącznie specjalistyczne środki stworzone do konkretnego rodzaju podłogi. Właściwy wybór to gwarancja skutecznej ochrony.

Konserwacja

Czwarty ważny element stałej pielęgnacji to konserwacja. Ten proces wykonujemy najrzadziej. Jego celem jest ochrona drewna przed zbyt szybkim zużyciem. Aby przyniósł oczekiwane rezultaty, proces poprzedzamy gruntownym myciem desek. Jakie zatem środki do mycia podłogi drewnianej olejowanej lub lakierowanej wybrać, by uzyskać pożądany efekt?

Czym myć podłogę drewnianą lakierowaną?

Jak myć podłogę drewnianą lakierowaną? Przede wszystkim stosujmy dedykowane do drewnianych posadzek płyny. Ważne, by ich skład opierał się o sole nieorganiczne i substancje czyszczące anionowe i niejonowe. Im więcej naturalnych surowców w płynie, tym większa ekologiczność produktu i korzyść dla naszych podłóg z naturalnego surowca. I pamiętajmy, że liczy się systematyczność.

Preparaty myjące i konserwujące Overmat

Firma Overmat zaleca środek myjący Floorservice Parkettreiniger.

A także środki konserwujące:

  • Overmat Floorservice Nature Care – ultramatt (Zadaniem produktu jest pielęgnacja i ochrona wszystkich rodzajów podłóg drewnianych. Floorservice Nature Care – ultramatt pozostawia czystą i naturalną powierzchnię, o matowym wykończeniu).

Ponad 30 lat doświadczenia wymienionych marek to gwarancja znajomości potrzeb każdego rodzaju drewna w najmniejszym detalu.

Preparaty myjące i konserwujące IRSA

Jednym z topowych rozwiązań rekomendowanych przez ekspertów Nicowoodcare są koncentraty firmy IRSA:

Czym myć podłogę drewnianą olejowaną?

Płyny Overmat

Floorservice Parkettreiniger to uniwersalny środek do mycia podłogi drewnianej olejowanej. Wystarczy zaledwie niewielka ilość płynu, by przywrócić blask i zapobiec osiadaniu oraz przywieraniu kurzu. Koncentrat rozcieńczamy z wodą (w proporcji ok. 50-100 ml płynu na 5 litrów wody w zależności od stopnia zabrudzenia). Myjemy wyciśniętym z nadmiaru wilgoci płaskim mopem czy wyżymiętą szmatką i gotowe.

Płyny IRSA

Równie skuteczne i bezpieczne są płyny do mycia marki IRSA:

  • IRSA Aqua Cleaner 5000 (środek myjący),
  • IRSA Seifenreiniger (środek na bazie mydła do mycia podłóg zabezpieczonych olejem lub woskiem pozostawiający warstwę natłuszczającą),
  • IRSA Pflegemilch (mleczko pielęgnacyjne do jedwabiście połyskujących podłóg zabezpieczonych olejem lub woskiem).

Środki do czyszczenia najtrudniejszych zabrudzeń

Do najbardziej uporczywych zabrudzeń rekomendujemy:

Konserwacja podłogi olejowanej

Odpowiednie mycie to niezbędny punkt wyjścia także do dalszej pielęgnacji desek tego typu. Jak dbać o podłogę drewnianą olejowaną poza odkurzaniem, zamiataniem i myciem? Okresowe olejowanie pozwala zachować idealny stan desek. Wystarczy zaledwie cienka warstwa równomiernie zaaplikowanego oleju konserwującego, by przywrócić pierwotny kolor i wygląd drewna. W domach powtarzamy tego typu konserwację w zależności od stopnia natężenia ruchu. Jest to zazwyczaj okres od 1 roku do 3 lat. Dzięki temu nasza podłoga odetchnie, utrwali kolor i zachowa blask.

Eksperci Nicowoodacre rekomendują do tego celu m.in.:

Stwórz podłogę marzeń z Nicowoodcare

Efektywne i bezpieczne dla zdrowia środki do czyszczenia podłogi lakierowanej i olejowanej powinny być wydajne, o neutralnym zapachu, przyjazne dla środowiska i co najważniejsze zapewniać kompleksową ochronę naszej unikatowej podłogi drewnianej. Takie propozycje znajdziemy właśnie w ofercie Nicowoodcare. To zaufany partner inwestycji, który może poszczycić się zarówno licznymi ekskluzywnymi projektami wnętrz opartymi o własne podłogi drewniane, jak i autorskimi rozwiązaniami z zakresu technologii.

Jednym z nich jest opracowanie kleju do podłóg pod własną marką FADO. To efekt wieloletniego rozwoju i trzymania ręki na pulsie branży, która rozwija się dynamicznie. Daj się zainspirować i postaw na najlepszą ochronę podłogi drewnianej od Nicowoodcare.

Moje punkty