Czy Twoja podłoga wymaga renowacji? Czy chcesz położyć drewnianą podłogę i może się wahasz? A może szukasz profesjonalnego środka do mycia lub konserwacji podłogi drewnianej? Może chciałbyś ofertę?

Napisz, zadzwoń pomożemy Tobie wybrać najlepsze rozwiązanie, podłogę, która będzie ozdobą Twojego domu oraz pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Jak kłaść deski podłogowe?

Warunki montażu – co trzeba wiedzieć?

Montaż desek podłogowych, to jedna z ostatnich czynności przeprowadzanych w pomieszczeniu (już po zakończeniu wszelkich prac wykończeniowych). Podstawowymi wymogami stawianymi przez montażystów są:

  • odpowiednia temperatura (w granicach ok. 18-23 ºC),
  • odpowiedni poziom wilgotności między 40-65%.

Jeżeli jastrych cementowy przekracza 2%CM (przy ogrzewaniu podłogowym 1,8%CM) a jastrych anhydrytowy przekracza 0,5%CM (przy ogrzewaniu podłogowym 0,3%CM), rekomenduje się użycie gruntu poliuretanowego w celu izolacji podciągającej wilgoci kapilarnej.

Przechowywanie desek podłogowych

Odpowiedni sposób przechowywania desek podłogowych jest równie ważny, co prawidłowy montaż.Opakowania z deskaminie powinny być otwierane zbyt wcześnie, ponieważ istnieje możliwość odkształcenia, zważywszy na wysoki poziom wilgoci panującej w pomieszczeniu. Co więcej, deski powinny być przechowywane w pozycji poziomej – spionizowane mogą się łatwo zdeformować.

Montaż desek podłogowych – od czego zacząć? 

Przed przystąpieniem do montażu podłóg drewnianych, podłoża muszą być suche, mocne, równe oraz wolne od pęknięć, zabrudzeń i innych substancji uniemożliwiających klejenie. Zaleca się szlifowanie spiekami diamentowymi i odkurzanie podłoża. W zależności od potrzeb i wymagań należy użyć odpowiedniego gruntu. Pęknięcia i dylatacje, które nie są konstrukcyjne, powinny być połączone klamrami spinającymi i wypełnione specjalną żywicą. Po przygotowaniu podłoża nanosimy klej odpowiednią szpachlą zębatą. Podłogę drewnianą należy od razu położyć na klej i docisnąć. Aby klej dobrze związał deski z podłożem, musi być silnie dociśnięty na czas schnięcia. Spodnia część podłogi drewnianej powinna być dobrze pokryta klejem (minimum w 80%). Należy zachować dylatacje do innych powierzchni. Między ścianą a parkietem pozostawić szczelinę dylatacyjną 1-2 cm.

Moje punkty