Czy Twoja podłoga wymaga renowacji? Czy chcesz położyć drewnianą podłogę i może się wahasz? A może szukasz profesjonalnego środka do mycia lub konserwacji podłogi drewnianej? Może chciałbyś ofertę?

Napisz, zadzwoń pomożemy Tobie wybrać najlepsze rozwiązanie, podłogę, która będzie ozdobą Twojego domu oraz pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Jak okresowo pielęgnować podłogi olejowane?

Podłoga olejowana to trwały i wygodny w użytkowaniu rodzaj nawierzchni. Co więcej, dbanie o jej stan nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Co za tym idzie, aby nadać wnętrzom niepowtarzalnego klimatu na wiele lat, wystarczy okresowa pielęgnacja tej podłogi.

Prostym sposobem na codzienną czystość podłogi olejowanej jest odkurzanie. Częstotliwość tej formy sprzątania zależy od natężenia ruchu w danym pomieszczeniu. Warto jednak pamiętać, że systematyczne odkurzanie podłogi zmniejsza ryzyko jej degradacji przez zalegający piasek lub ostre drobinki.

Kolejnym zabiegiem, pełniącym ważną funkcję w utrzymaniu podłogi olejowanej w dobrym stanie jest jej mycie. Mimo iż oferowana przez nas podłoga jest rozwiązaniem kompleksowym, wytrzymałym i dopasowanym do indywidualnych potrzeb klienta, tak jak w przypadku każdej innej posadzki należy o nią dbać. W tym celu należy postawić na płyn do mycia podłóg, który stworzy na powierzchni drewna powłokę ochronną. Warto także zwrócić uwagę na to, aby wybrać środek w zależności od pożądanego efektu. Podłoga po użyciu płynu może być nabłyszczona lub matowa. Mycie podłogi olejowanej znajdującej się w pomieszczeniach mieszkalnych należy przeprowadzić średnio raz w tygodniu.

Okresowe olejowanie podłogi

Jednym z zabiegów pielęgnacyjnych, o którym nie należy zapominać, jest olejowanie podłogi za pomocą warstwy oleju pielęgnacyjnego. Zastosowanie tego zabiegu pozwoli na zachowanie idealnego stanu podłogi olejowanej. Warto pamiętać, że we wnętrzach mieszkalnych częstotliwość stosowania oleju pielęgnacyjnego zależy przede wszystkim od intensywności ich użytkowania, ale wystarczy wykonać je raz w roku, a nawet rzadziej.

Inaczej wygląda to w lokalach o dużym natężeniu ruchu, czyli sklepach, restauracjach oraz pomieszczeniach biurowych. W biurach zabieg ten warto powtarzać raz na pół roku, z kolei w miejscach publicznych warto odświeżać warstwę oleju nawet raz na 3 miesiące. Przed rozpoczęciem procesu olejowania należy dokładnie umyć podłogę i pozostawić ją do wysuszenia. Następnie równomiernie nanieść warstwę oleju i za pomocą szmatki po 30 minutach wytrzeć jego nadmiar. Ostatnim krokiem jest pozostawienie podłogi do wyschnięcia na 8 – 12 godzin. Mycie podłogi dozwolone jest po 24 godzinach.

Moje punkty