Czy Twoja podłoga wymaga renowacji? Czy chcesz położyć drewnianą podłogę i może się wahasz? A może szukasz profesjonalnego środka do mycia lub konserwacji podłogi drewnianej? Może chciałbyś ofertę?

Napisz, zadzwoń pomożemy Tobie wybrać najlepsze rozwiązanie, podłogę, która będzie ozdobą Twojego domu oraz pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Jak dbać o parkiety drewniane?

Odpowiednia pielęgnacja drewnianych podłóg to podstawa, jeśli chcesz przez długi czas cieszyć się ich estetyką. Jeżeli zadbasz o odpowiednie czyszczenie, pielęgnację i konserwację, podłoga zachowa swoje walory użytkowe i dekoracyjne oraz będzie znacznie bardziej odporna na uszkodzenia.

Podłogi drewniane: odkurzanie i czyszczenie

Do najważniejszych zabiegów, które powinny być regularnie wykonywane, zaliczamy czyszczenie, pielęgnację i konserwację podłóg z drewna. Szczególnie należy dbać o częste odkurzania z zastosowaniem odpowiedniej końcówki przy odkurzaczu, która nie spowoduje zarysowań na powierzchni. W ten sposób usuniemy najgroźniejsze dla parkietu zanieczyszczenia jak piasek, drobinki kamieni, które działają jak papier ścierny.

Równie niekorzystna jest woda, błoto czy sól drogowa, które wnosimy do pomieszczeń na podeszwach butów w czasie zimowych dni. W przypadku tych zanieczyszczeń zwykłe odkurzanie nie wystarczy — trzeba dodatkowo umyć powierzchnię. Przy tej czynności należy jednak zachować ostrożność, gdyż drewno “nie lubi” wilgoci. Oczywiście warto raz na jakiś czas usunąć kurz i zabrudzenia z podłogi, jednak nie należy tego robić nazbyt często. Dodatkowo należy pamiętać o tym, aby dokładnie wyżymać szmatkę lub mopa i stosować wyłącznie odpowiednio dobrane środki czyszczące.

Do regularnego czyszczenia podłóg z drewna polecamy środki Floorservice by Overmat i Irsa, które dostępne są w naszej ofercie. Warto zwrócić uwagę na Floorservice Parkettreiniger, czyli skuteczny, a zarazem bezpieczny środek do mycia podłóg drewnianych, płytek i paneli.

Pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych

To kolejna bardzo istotna czynność, która pozwoli nam utrzymać podłogę z drewna w dobrym stanie. Z czasem, pod wpływem intensywnego użytkowania, drewno może matowieć i tracić swój pierwotny, elegancki wygląd. Dodatkowo mogą pojawiać się różnorodne zarysowania i uszkodzenia spowodowane np. nieostrożnym przesuwaniem mebli czy chodzeniem po podłodze w butach na obcasie. Konserwacja jest bardzo ważna w domach, w których przebywają zwierzęta, zwłaszcza koty i psy, których ostre pazurki również nie są obojętne dla powierzchni drewnianych.

Na szczęście w naszej ofercie znajdziesz wiele skutecznych środków o właściwościach pielęgnacyjnych i konserwacyjnych. Do polecanych środków pielęgnacyjnych (regeneracyjnych), które przeznaczone są do zastosowania na podłogach drewnianych lakierowanych, zaliczamy przede wszystkim Floorservice Parkettpflege Seidenmatt (półmat),  Floorservice Parkettpflege Matt (mat) oraz Floorservice Nature Care (ultramatt).

Oprócz tego polecamy środki konserwujące do parkietów zabezpieczonych olejem. W celu utrzymania ich w jak najlepszym stanie warto zaimpregnować powierzchnię olejem konserwującym do podłóg drewnianych. W tym przypadku również służymy pomocą, zapewniając takie produkty jak m.in.:

  • Floorservice Pflegeöl – bezbarwny olej konserwujący do podłóg drewnianych zabezpieczonych olejem,
  • Floorservice Color Pflegeöl weiss – biały olej konserwujący do podłóg drewnianych zabezpieczonych olejem,
  • Floorservice Color Pflegeöl Antik weiss – „antycznie biały” olej konserwujący do podłóg drewnianych zabezpieczonych olejem (szczególnie zalecany do podłóg “wędzonych” lub po procesie termo, bielonych).

Są to środki, które pozwolą Tobie nie tylko przywrócić dawny blask podłóg drewnianym, ale również uzyskać oczekiwany efekt wizualny.

Moje punkty