Czy Twoja podłoga wymaga renowacji? Czy chcesz położyć drewnianą podłogę i może się wahasz? A może szukasz profesjonalnego środka do mycia lub konserwacji podłogi drewnianej? Może chciałbyś ofertę?

Napisz, zadzwoń pomożemy Tobie wybrać najlepsze rozwiązanie, podłogę, która będzie ozdobą Twojego domu oraz pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Podłogi drewniane na ogrzewaniu podłogowym

Jeszcze kilka lat temu uważano, że podłoga drewniana jako naturalny izolator ciepła nie jest odpowiednia na ogrzewanie podłogowe. Jednakże ciągły rozwój technologii, badań i prac nad tym tematem doprowadził do wniosków, że układanie podłóg drewnianych na tzw. „podłogówkę” jest możliwe. Oczywiście należy zastosować odpowiednią technologię. Najczęściej stosuje się podłogi warstwowe ale niektórzy producenci zezwalają również na stosowanie podłóg litych. Należy oczywiście stosować się do zaleceń zarówno producentów podłóg jak i chemii służącej do klejenia.

Zainstalowane ogrzewanie podłogowe należy uruchamiać stopniowo (również w kolejnych okresach grzewczych) tak aby wysoka temperatura początkowa nie spowodowała deformacji ułożonej podłogi drewnianej. W celu uzyskania optymalnej temperatury po montażu, zaleca się utrzymanie jej na poziomie 21°C przez pierwsze 48 godzin, a następnie zwiększanie o 1-2 stopnie dziennie. Granicą, powyżej której nie powinno się ustawiać temperatury jastrychu jest 26°C.
Należy przestrzegać aby w trakcie użytkowania podłoga nie miała nigdy więcej jak 24°C.

Proszę pamiętać, że stosowanie powyższych zaleceń znacznie wydłuża żywotność drewnianych podłóg i zmniejsza ryzyko pracy ale nie wyklucza jej całkowicie.

Jeśli decydujemy się już na wybór podłogi drewnianej na ogrzewanie podłogowe to warto wybrać odpowiednią technologię klejenia.
Proponowane przez nas systemy klejowe marki FADO produkowane są od wielu lat w oparciu o sprawdzoną, niemiecką technologię i w połączeniu z odpowiednimi podłogami zapewniają bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

Klejenie podłogi daje większą stabilność, dzięki temu podłoga lepiej wygląda optycznie no i może być w przyszłości cyklinowana.
Klej pozwala na szybszą przenikalność cieplną a co za tym idzie mniejsze straty ciepła i energii oraz większy komfort dla użytkownika (w przypadku podłóg tzw.”pływających” pomiędzy podłożem a deską znajduje się powietrze, które jest naturalnym izolatorem ciepła).

Systemy klejowe wymuszają, też na montażystach stosowanie bardziej rygorystycznych procedur oceny podłoża i montażu co przekłada się na lepszy efekt i wygląd ostateczny podłogi.
Nie można pominąć również wpływu wyboru technologii układania na komfort akustyczny. Podłoga klejona „nie stuka” tak jak ma to miejsce w przypadku podłóg „pływających”.

Moje punkty