Czy Twoja podłoga wymaga renowacji? Czy chcesz położyć drewnianą podłogę i może się wahasz? A może szukasz profesjonalnego środka do mycia lub konserwacji podłogi drewnianej? Może chciałbyś ofertę?

Napisz, zadzwoń pomożemy Tobie wybrać najlepsze rozwiązanie, podłogę, która będzie ozdobą Twojego domu oraz pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Podłoga drewniana – Jodełka francuska czy klasyczna?

Wzór podłogi drewnianej jodełka francuska uznawany jest za luksusowy. Montaż takiej podłogi wymaga większej precyzji oraz doświadczenia i czasu. Klepki wytwarzane są z desek podłogowych lub parkietów i wycinane pod kątem 45 stopni. Powoduje to utratę surowca, a co za tym idzie, większego kosztu. W zależności od wielkości, sposobu wykończenia i koloru klepki otrzymujemy efekt końcowy. Przy dużych powierzchniach w hotelach czy restauracjach, mamy możliwość położenia większych elementów. Natomiast w mieszkaniach, gdzie pomieszczenia są zdecydowanie mniejsze, dla lepszego efektu klepki powinny być przycięte w zdecydowanie mniejsze kawałki.
nicowoodcareBardzo popularna stała się jodełka francuska, gdyż wnętrze pomieszczeń jest bardzo odmienione. Taka podłoga wykonana z prawdziwego drewna i wykończona lakierem Irsa lub olejem Floorservice by Ovetmat posłuży na wiele lat. Niezależnie jaki podejmiemy wybór ułożenia deski, należy wybrać odpowiedni materiał. Swoją radą służy firma Nicowoodware, która zajmuje się układaniem podłóg oraz specjalizuje się w dystrybucji twardych wosków olejnych, środków myjących i konserwujących do podłóg drewnianych firmy Floorservice by Overmat, lakierów, olejów, środków konserwujących firmy Irsa a także klejów do podłóg drewnianych pod własną marką Fado.

nicowoodcare

Jodełka klasyczna – układamy deski o jednakowych wymiarach pod kątem 90 stopni. W tym wzorze deski nie są przycinane, ale mamy możliwość urozmaicenia wyglądu poprzez ułożenie po jednej, dwóch lub trzech deszczułek. Do nowoczesnego wnętrza stosuje się większe elementy, co nadaje mu ekskluzywnego wyglądu. Do wyboru mamy surowe jodełki lub wykończone fabrycznie, olejem naturalnym, olejowoskiem lub lakierem. Ponadto wybarwiane są w wielu kolorach, mogą mieć szczotkowane powierzchnie, fazowane krawędzie i mogą być wykonane z dębu lub jesionu.

Podłogi dębowe czy jesionowe?

Deski podłogowe wykonane z  drewna dębowego  są  twarde i dają uczucie ciepła podczas użytkowania. Jeśli pojawią się na nich ślady zużycia, można je odnowić szlifując uszkodzoną warstwę i pokryć lakierem Irsa lub olejem Floorservice by Overmat.  Podłoga wykonana z tego materiału jest łatwa w utrzymaniu czystości oraz odpowiednia dla alergików, gdyż nie przyciąga kurzu. Dobrze wykonane Deski drewniane są odporne na uszkodzenia, wyróżnia je duża klasa ścieralności. Przy odpowiedniej wiedzy mogą być stosowane w pomieszczeniach przy zastosowanym ogrzewaniu podłogowym. Gotowe kolekcje charakteryzują się bogatą paletą barw, dlatego pasują do każdego rodzaju pomieszczenia.
Drewno jesionowe nadaje się na podłogi, gdyż charakteryzuje się twardością i sprężystością. Wyróżnia się zróżnicowaniem kolorystycznym, występuje najczęściej w jasnej barwie z odcieniem ciemnożółtym lub jasnobrązowym. We wnętrzach skandynawskich układa się deski w kolorze kremowo-beżowym, co nadaje pomieszczeniu efektywnego wyglądu. Drewno to jest bardzo twarde i dlatego stanowi problem przy obróbce, ale jednocześnie nadaje się na podłogi w pomieszczeniach o bardziej intensywnym ruchu. Deski podłogowe jesionowe podobnie jak dębowe nie przyciągają kurzu, dlatego nadają się do pomieszczeń, gdzie przebywają alergicy.
Moje punkty