Czy Twoja podłoga wymaga renowacji? Czy chcesz położyć drewnianą podłogę i może się wahasz? A może szukasz profesjonalnego środka do mycia lub konserwacji podłogi drewnianej? Może chciałbyś ofertę?

Napisz, zadzwoń pomożemy Tobie wybrać najlepsze rozwiązanie, podłogę, która będzie ozdobą Twojego domu oraz pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości.

Dlaczego wilgotność powietrza w pomieszczeniu ma wpływ na walory użytkowe wyrobów z drewna? Jaką wilgotność powinno mieć drewno, które chcemy położyć w domu czy mieszkaniu?

Poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu jest bardzo istotny, tak samo jak wilgotność samej deski. ????

???? Nasi fachowcy radzą aby wilgotność desek powinna wynosić 9% (±2%). Nasze podłogi, zawsze sprawdzamy podczas dostawy z fabryki, oraz podczas dostawy do klienta w jego obecności aby mieć gwarancję najlepszej jakości produktu.

???? Jak należy przechowywać parkiet?

Należy robić to w pomieszczeniach zamkniętych, suchych i przewiewnych; w oryginalnie, nieuszkodzonych opakowaniach fabrycznych.
Trzeba zadbać aby parkiet ułożony był na stabilnym podwyższeniu około 10 cm ponad podłożem. Dodatkowo trzeba zadbać o zachowaniu odpowiedniej stałej temperatury otoczenia 18-22 °C i względnej wilgotności powietrza 45-60%.
Ten przedział temperatury i wilgotności sprawia, iż wilgotność parkietu jest optymalna i wynosi 9% ±2%.

???? Co z wilgotnością po ułożeniu parkietu?

Podłogi z litego drewna są naturalnym produktem i będą się rozszerzać i kurczyć odpowiednio do wilgotności powietrza. W okresie ciepłego i wilgotnego lata drewno rozszerza się, a zimą gdy powietrze w domu jest suche kurczy się. W taki sposób powstają szczeliny pomiędzy elementami.
Jednak, można nauczyć się regulować wilgotność w domu, aby zminimalizować te zmiany:

???? Okres zimowy (grzewczy):

Powietrze w pomieszczeniach jest suche, wilgotność może spaść nawet poniżej 30%. W takich warunkach zaczyna oddawać swoją wilgoć, w wyniku czego się kurczy i “zsycha”.
Aby temu zapobiec stosuje się specjalne nawilżacze powietrza, które są przeznaczone do odpowiednich objętości pomieszczeń.
Zalecamy stosowanie nawilżaczy profesjonalnych dostępnych w punktach dystrybucyjnych. Nie zalecamy stosować nawilżaczy ultradźwiękowych itp. – spowodują osad z kamienia na podłodze i sprzęcie domowym.

???? Okres letni

Bardzo ważne jest, aby w okresie układania podłogi i w czasie jej eksploatacji wilgotność w pomieszczeniu nie przekraczała 60%. Optymalna wilgotność to 50%.
Dla zapewnienia takiego poziomu wilgotności niezbędna jest instalacja klimatyzatora lub osuszacza powietrza, który pochłonie nadmiar wilgoci z pomieszczenia.

Moje punkty